Aktualitet

Cfare po ndodh ne Hanover? Policia kontradiktore ne informacione


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:27 - 17/11/15 |
b.f

Gjendje kaotike ne Hanover, pas evakuuimit te stadiumit. Lajme të ndryshme shkruhen në mediat më të mëdha botërore, që ndonjëherë janë edhe në konbtradiktë me njëra-tjetrën. Pasi policia ka pohuar se kishte informacione nga shërbimi sekret për futjen e një sasie eksplozivi në stadium, shefi i Hanoverit Volker Kluë ka deklaruar që nuk kanë arritur të gjejnë eksploziv.

Nërkohë Ministri i Brendshëm i Landit të Saksonisë, ka pohuar se deri tani nuk janë kryer arrestime dhe nuk është gjetur eksploziv.

Zërat për eksploziv në një ambulancë nuk kanë gjetur nje pergjigje zyrtare.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas