Sport

Angli-Francë lot dhe emocion


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:28 - 17/11/15 |
root

Ndeshja miqësore mes Anglisë dhe Francës është anulluar për shkak të terrorizmit. Mes lotëve dhe emocioneve është kënduar njëzëri, himn francez në stadiumin e Wembley-it.

Ky ishte gjithashtu një emocion shumë i madh, pasi ndeshja rastisi fiks pas tragjedisë së 13 nëntorit ku humbën jetën shumë qënie humane, nga terroristët e ISIS.

Në stadium ishin të pranishëm 90 mijë tifozë mes të cilëve dhe kryeministri David Cameron.

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Pas