Aktualitet

Çfarë po ndodh me Ramën? A ishte denoncimi i doganierit në “Opinion” që çoi në shkarkimin e drejtorëve të doganave?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:03 - 17/11/15 |
b.f

Kryeministri Edi Rama, shkarkoi dje në mënyrë të beftë tre nën/drejtorë në Drejtorinë e Përgjithshme të Doganave. Motivi i shkarkimit të paprecedent ishte kontrabanda në dogana dhe mos realizimi i planit të të ardhurave që kanë çuar në këtë vendim. Në fakt ditë më parë Opinion publikoi video-dëshminë e Ilir Çelës ish inpsketor i Kontrabandës në Drejtorinë e Përgjithshme të Doganave i cili denonconte kontrabandën që zhvillohej me dijeninë e vetë drejtuesve të Doganës. Çela shpjegonte me fakte si kalonin maunet me cigare dhe mallra të tjerë me akcizë, si ndryshohej dokumentacioni shoqërues i mallit nga doganat greke në atë shqiptare, si u zhduk kontenieri  në doganën e Tiranës, i cili kontrollohej nga Croën Agents. Po kështu edhe emrat e kryedoganierëve të përfshirë në favorizimin e kontrabandës. Fakte të mjaftueshme për të vënë në akuzë çdo drejtues dogane të përfshirë në kontrabandë.

https://www.youtube.com/watch?v=LSGIlLgrdbY

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas