Kronikë

Çfarë ndodhi në Divjakë? 34-vjeçari dëmtoi tre mjete të policisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:34 - 12/03/21 |
Opi Nion

Policia e Shtetit ka dhënë informacion zyrtar në lidhje me ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e sotme në fshatin Gradishtë të Divajkës.

Sipas Policisë, në banesën e Artan Kaboçit janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri. Policia ka shkuar në banesën e tij dhe i ka bërë thirrje 34-vjeçarit që të dorëzohet, por ky i fundit nuk i është bindur.

Ai ka dalë nga banesa dhe ka dëmtuar me sende të forta tre makine të policisë.  Ndërkohë, autoritetet kanë bërë të mundur neutralizimin dhe kapjen e tij. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Pas