Politikë

Çfarë diskutoi Olta Xhaçka me ministrin gjerman?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:09 - 02/03/21 |
Opi Nion

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka, ka treguar detaje nga biseda që ka pasur me homologun e saj gjerman, Heiko Maas.

Në një postim në “Twitter”, Xhaçka thotë se kanë diskutuar për zgjedhjet e 25 prillit, për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Evropian dhe për Reformën në Drejtësi.

Postimi i plotë i Olta Xhaçkës:

Bisedë shumë e mirë me @HeikoMaas. Mirënjohëse për mbështetjen gjermane për IGC-në e parë. Zgjedhjet e 25 Prillit, një moment i ri për reformatimin e integrimit. Reforma në drejtësi e pandalshme!/ Opinion.al

 

Pas