Aktualitet

Celibashi: Prej 1 ore s’po marrim të dhëna,aplikacioni i KQZ është sulmuar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:34 - 25/04/21 |
el ida

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve Ilirjan Celibashi në një dalje për mediat, bëri me dije se aplikacioni i KQZ është sulmuar.

Megjithatë ai pohoi se KQZ ka edhe një plan B dhe C, nëse problemi nuk do të zgjidhet.

“Aplikacioni i KQZ është sulmuar më përpafra dhe nëse nuk do të zgjidhet për pak minuta kemi një pln B dhe një plan C”. Për Celibashin , kjo është edhe arsyeja e numrit të ulët të qendrave që kanë raportuar pjesëmarrjen e votuesve deri në këto moment.

“E dhëna është për ato qendra votimi që kanë raportuar deri në atë orë. Deri në këto moment kanë raportuar 66 qendra votimi.  Që prej 1 ore ne nuk mund ta marrim këtë informacion pasi aplikacioni është sulmuar”, u shpreh Celibashi. Deri në orën 14:00, në 2050 qendra të raportuara ka rezultuar një pjesëmarrje prej 35.58%. Kujtojmë se në total janë 5199 qendra votimi. /Opinion.al

 

Pas