Aktualitet

Caktohet data,ja kur Gjykata e Lartë mban seancën për ish-ministrin Tahiri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:04 - 05/08/21 |
Opi Nion

Gjykata e Lartë ka caktuar sot datën se kur do të mbahet seanca gjyqësore për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri dhe ish drejtorin e policisë së Vlorës, Jaeld Cela.

Bëhet me dije se seanca do të zhvillohet më 28 shtator, në orën 10:00.

Kujtojmë se ish-ministri është dënuar nga Krimet e Rënda për shpërdorim detyre me 3 vite shërbim prove. Po ashtu, me 3 vite e 4 muaj burg u dënua Jaeld Çela. Kujtojmë se të dy u akuzuan për trafik droge në kuadër të grupit kriminal të drejtuar nga Moisi Habilaj./Opinion.al

Pas