Aktualitet

Burg për 4 të arrestuarit e Nikelit, lihet i lirë njëri prej tyre


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:14 - 16/09/18 |
b.f

Katër të arrestuarit e Nikelit, janë lënë në burg nga Gjykata e Krujës.

Ata u arrestuan tre ditë më parë gjatë një operacionit të forcave speciale.

Në burg u lanë, shtetasit  Ylli Çangu, Valter Bami, Skënder Leza dhe Marklen Haka. Ndërsa i arrestuari i pestë, Lutfi Haka u la i lirë, pasi gjykata vendosi për të “arrest shtëpie”. Ata akuzohen për armëmbajtje pa leje, mbajtje pa leje e armëve të ftohta dhe pastrim parash.

Gjatë operacionit të RENEA e FNSH në Nikël, në banesët e të arrestuave u gjetën dhe sekuestruan 2 pistoleta, 4 armë gjahu, 30 mijë Euro dhe 30 milionë Lekë të vjetra cash.

Seanca në Gjykatën e Krujës ndaj të “fortëve” të zonës së Nikelit, u zhvillua nën masa të rrepta sigurie./Opinion.al

 

Pas