Kronikë

Bulqizë/ Vrau shokun nga pakujdesia, arrestohet 27-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:38 - 27/11/20 |
Opi Nion

Policia e Shtetit ka dhënë informacion zyrtar në lidhje me vrasjen e ndodhur mbrëmjen e djeshme në Fushë Bulqizë.

Mësohet se është arrestuar një 27–vjeçar autori i ngjarjes, i cili akuzohet për vrasje nga pakujdesia. Po ashtu është  sekuestruar arma e zjarrit kallashnikov motomjeti me të cilin kishin lëvizur për gjueti, një armë gjahu , një pushkë sportive, një gjerdan me fishekë, një elektrik dore  si dhe rrobat me njolla gjaku që autori kishte veshur në momentin e ngjarjes.

Gjithashtu  janë proceduar penalisht  prindërit e autorit të dyshuar konkretisht shtetasit H.K.,  e M.K., pasi autori së bashku me prindërit  kanë kryer veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës dhe konkretisht kanë fshehur motorin me të cilin ka lëvizur i arrestuari dhe viktima, kanë fshehur rrobat me njolla gjaku të cilat mbante veshur autori, në momentin e ngjarjes, si dhe  kanë çmontuar e pastruar armën e gjahut të cilën i arrestuari e ka patur në momentin e ngjarjes.

Materialet  hetimore në ngarkim të autorit të dyshuar dhe prindërve të tij i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme për veprat penale në ngarkim të shtetasit K.K, ” Vrasja nga pakujdesia”, “Armëmbajtje  pa leje”,”Prodhimi dhe mbajta pa leje e armë të gjuetisë”,  “Drejtimi i mjetit në mënyrë të pa rregullt”,  dhe ndaj prindërve të tij për veprën penale “Veprime që pengojnë zbardhjen e së vërtetës”.

Pas