Aktualitet

Bujar Asqeriu: Shqipëria sot moniste, një parti i ka kapur të gjitha


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:13 - 06/02/21 |
Opi Nion

“Jetojmë sot në një Shqipëri moniste, të gjitha pushtetet janë kapur nga një parti”,-kështu është shprehur aktori Bujar Asqeriu gjatë një interviste televizive.

Asqeriu tha se nuk duhen harruar studentët të cilët sakrifikuan për ardhjen e demokracisë në Shqipëri, ndërsa shtoi se në këtë  vendi nuk mund të vijojë të përballet me situatën që është krijuar aktualisht në Shqipëri.

Sipas tij, vendi ynë nuk sistem gjyqësor të paanshëm, ndërsa theksoi se i beson SPAK dhe ambasadës amerikane në Tiranë.

 “Jetojmë sot në një Shqipëri moniste, të gjitha pushtetet janë kapur nga një parti. Shqipëria sot është moniste dhe të gjithë ata që mendojnë se do vazhdojë kjo status quo, e kanë shumë gabim., Demokracia i fitua me shumë përpjekje, nuk mund të harrohen studentët dhe sakrificat e tyre. Nuk merrem me Ramën, merrem me fenomenin. Vajta afër Bujar Leskajn, sepse besoj tek ai. Jo vetëm sepse e kam mik, por besoj në aftësinë e tij si shtetar. Kur Leskaj drejtoi KLSH-në, ai dha shembull shtetari, dërgoi dosjet në Prokurori, do vijë dita që do hapen dosjet dhe do ketë sistem gjyqësor, sepse sot nuk ka gjykatë.  Duhet sistem gjyqësor i paanshëm. Unë kam besim tek ambasada amerikane dhe tek SPAK”,-tha Asqeriu në “Neës24”./Opinion.al

Pas