Bota

385 viktima dhe 13,442 raste të reja me COVID-19 në Itali


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:34 - 06/02/21 |
Opi Nion

13,442 raste të reja dhe 385 viktima janë regjistruar nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Itali.

Sipas autoriteteve shëndetësore, sot në Itali janë kryer 282,407 testime në rang kombëtar

Aktualisht numri i përgjithshëm i viktimave që nga fillimi i pandemisë është 90,003. Ndërkohë, mbi 15 mijë persona janë shëruar dhe numri I të shtrurëve në terapi intensive është ulur.

Mbi 427 mijë njerëz janë të infektuar. Prej tyre, 405,516 janë në izolim në shtëpi, 19,408 janë të shtruar në spital me simptoma dhe 2,110 janë në kujdes intensiv./ Opinion.al

Pas