Kryesore

“Brekët e Violeta Manushit monument kulture”,Berisha nxjerr videon e Ramës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:44 - 20/06/21 |
Opi Nion

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar në Facebook një video të vjetër të Kryeministrit Rama, në kohën kur ky i fundit mbante detyrën e Ministrit të Kulturës.

“Flet vetë, vetëm ndiqeni”, shkruan Berisha krahahas videos, e cila sjell një diskutim të vitit 2002 të Ramës me artistët, lidhur me ndërtimin e një teatri të ri, kundërshtuar asokohe nga aktorët.

Në videon e njohur, Rama shprehet: “Epo ruajini dhe brekët e Violeta Manushit si monument kulture si brekët e Merylin Monroe”.

Në replikë, aktori Luftara Paja ja ktheu: “Breket e Violeta Manushit janë të arta”./Opinion.al

Pas