Aktualitet

Braho kundër PD: Kërkesa e dytë për testin e drogës, e pabesë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:27 - 26/11/15 |
b.f

TIRANË- Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Spartak Braho, njëherësh dhe kreu i Komisionit Parlamentar të Sigurisë, e cilësoi të pavend kërkesën e opozitës përtë shtuar këtij pr/ligji dy nene në amendament.

“Pr.ligji ku do funksionojë zgjedhja dhe seleksioni, do i jap fund personave me rekorde kriminale duke nisur nga kuvendi dhe strukturat e tjera. Doja ti jepja vëmendjen të merituar këtij procesi, i cili u bë fal marrëveshjes. Publiku duhet të kuptojë se çfarë përfitojnë”.

“Kemi përfunduar një proces mjaft të rëndësishëm historik. Qëndrimi pa sens i papërgjegjshëm, si dhe kërkesa për të sjell në vëmendje dy amendamente nuk janë normal. Do ta konsideroja të pabesë këto kërkesa”, tha Braho.

KOMENTO (3)

Shkruaj nje koment

  1. kur flete dhe krimineli qe i ka duarte e lyera me gjak qe nga koha e monizmit e deri tani si mund te behet drejtesi ne kete ven kur ne pushtet jan njerez te tille

Pas