Aktualitet

Berisha: S’mund ta miratojmë Dekriminalizimin pa Ramën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:05 - 26/11/15 |
b.f

 

TIRANË- Ish-Kryeministri Berisha ka kërkuar sot të shtyhet seanca plenare për mungesë të kryeministrit Rama. “Ta konsiderojmë shtyrjen e kësaj seance dhe ardhjen e tij si një detyrim madhore për publikun shqiptar. Duhet të keni vetëdijen qytetare, vetëdijen politike se e katandis Shqipërinë në nivele dhe hone të tilla që ka njohur vetëm në mesin e viteve ’70 nga krimi”, tha Berisha.

Sipas ligj ky ligj nuk mund të diskutohet pa protagonistin kryesor të sistemit të krimit të vendosur në Shqipëri. “Absolutisht është fryt i konsensusit dhe e vlerësoi këtë në mënyrë të padiskutueshme se kam qenë i bindur se dhe në krahun tjetër ka individë të ndershëm dhe me integritet. Por nuk mund të mos i themi në sy të gjitha atij që solli shtetin në këtë pikë, që shndërroi qeverinë në një organizatë kirminale. Unë ju propozoj të mblidhni krerët e grupeve dhe të vendosni shtyrjen e kësaj seance deri në rikthimin e arkitektit të sistemit të krimit të organizuar në Shqipëri, Edi Rama”, tha z. Berisha.

 

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Pas