Aktualitet

Bllokuan “Zogun e Zi”, policia bën largimin e protestuesve nga rrethrrotullimi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:17 - 11/03/22 |
Opi Nion

Pas disa minutash bllokim të rrethrrotullimit të “Zogut të Zi”, ka ardhur edhe ndërhyrja e policisë për të zhbllokuar qarkullimin e automjeteve.

Mes policisë dhe protestuesve nuk ka pasur përplasje, por me qetësi është arritur të bëhet largimi i protestuesve nga rrethrrotullimi dhe vijimi i qarkullimit të mjeteve.

Disa prej protestuesve ishin ulur në rrugë, por policia ka bërë largimin e tyre pa pasur të shoqëruar deri në këto momente./Opinion.al

 

Pas