Aktualitet

“Bllokoni çdo sektor”, pedagogu: Balluku të japë dorëheqjen


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:13 - 09/03/22 |
Opi Nion

Në protestën që po zhvillohet ditën e sotme për rritjen e çmimeve të karburantit pedagogu dhe aktivisti i njohur, Ervin Goci bëri thirrje që të dorëhiqet ministria e Infrastrukturës dhe Energjetikës, Belinda Ballukut.

Ai gjithashtu iu beri thirrje qytetarëve shqiptarë që të bllokojnë çdo sektor, në menyrë të tillë që qeveria të marre masa. Sipas tij duhet të ndryshojë çdo sektor.

“Kërkoj dorëheqjen e ministres së Energjetikës. Sepse unë dënim e kam marrë në çdo sekondë që marr frymë. Në momentin që unë eci, dal blej ushqime, marr makinë, unë u jap para oligarkëve. dhe ja, duke u çuar paratë në pus. Nga disa shërbime jetësore nuk heqim dot dorë se kemi halle e familjarë. Por nuk është zgjidhje që të heqësh dorë, por zgjidhja është bllokim total në të gjithë Shqipërinë. Çdo shqiptar që preket direk, duhet të bllokojnë çdo sistem, që këta të dorëzohen. Duhet të ndryshohet çdo sektor.”, tha Goci.

Pas