Kronikë

Bllokohet 21 kg kanabis në formë çokollate


               Publikuar në : 10:23 - 14/03/19 |
geliano fataj

5 të arrestuar dhe 21 kilogramë kanabis në formë çokollate. Është ky bilanci i një operacioni të koduar “Vazhdimësia” i zhvilluar nga policia.

Prej kohësh nën përgjim, ata u ndaluan pranë stacionit të trenit Lushnjë me dy automjete, ndërsa u sekuestrua dhe një sasi parash.

Të arrestuar:
A.Ç., 53 vjeç,
G.K., 38 vjeç,
I.K. 50 vjeç,
R.K. 25 vjeç,
L.Y., 47 vjeç, banues në Lushnje.

Ndërkohë në Fier, në pranga kanë rënë babë e bir. Në banesën e tyre në Patos, policia gjeti 900 gram kanabis formë Çokollate, 9 doza kokainë armë dhe municione. /Opinion.al

Pas