-U tha në Opinion

Bllofi me foton e “vajzës grabitëse”, gazetari: E nxori grupi hetimor


               Publikuar në : 22:06 - 25/04/19 |
Geljano Fataj

Dyshimet se 31-vjeçarja E. Bici ishte pjesë e bandës së grabitësve të Rinasit duke iu publikuar dhe një foto, rezultoi një bllof.

Gruaja jeton në Gjermani prej disa muajsh dhe nuk ka asnjë lidhje me grabitjen e parave. Ajo nuk ka qenë kurë efektive policie, por vetëm nga konkurruar në Akademinë e Policisë.

E. Bici, foto e dale nga policia si e dyshuar se ka marrë pjesë në grabitje por që jeton në Gjermani prej kohësh
E. Bici, foto e dalë nga policia si e dyshuar se ka marrë pjesë në grabitje por që jeton në Gjermani prej kohësh

Artan Hoxha: Ajo ka konkurruar për të hyrë në polici në vitin 2014. Çdo aplikant atje çon dosjen e plotë. Ajo ka fituar teorinë, por jo praktikën dhe dosja ka mbetur aty.

Ermal Vija: Fotoja dhe identiteti i vajzës ka dalë nga grupi hetimor. Janë 17 persona që dyshohet se kanë marrë pjesë në këtë grabitje. Janë autoritetet e shtetit ato që duhet të japin llogari./

Spartak Koka: Gazetarët e prokurorisë e kanë marrë nga hetuesit. /Opinion.al

Pas