Bota

Blenë valixhe në ankand, zbulohen mbetje njerëzore brenda tyreBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:57 - 16/08/22 |
Opi Nion

Policia e Zelandës së Re ka nisur një hetim pasi një familje gjeti mbetje njerëzore në valixhet që blenë në një ankand nga një magazinë mobiliesh.

BBC shkruan se pronarët e një shtëpie në South Auckland e bënë zbulimin e frikshëm pasi shpaketuan sendet e blera për banesën e tyre.

Autoritetet policore kanë nisur hetimet për vrasje dhe po punojnë për identifikimin e eshtrave. Ndërkohë, mendohet se familja nuk është e përfshirë në ngjarje.

Mësohet se familja kishte shkuar në zonën e magazinimit të enjten e kaluar dhe kishin blerë sende për shtëpinë, ku ndër to ishin dhe valixhet.

Disa fqinjë të familjes raportuan se nga banesa e tyre po kundërmonte një aromë e çuditshme.

Ndërsa, një fqinj që kishte punuar më parë në një krematorium  tha se era ishte menjëherë e dallueshme. “E kuptova menjëherë dhe mendova, nga vjen kjo?” tha ai duke iu referuar banesës së familjes.

Ndërkohë, zyrtarët e policisë kanë thënë se prioriteti i tyre është “konfirmimi i identifikimit të viktimës,  në mënyrë që të mund të përcaktojmë rrethanat e plota të ngjarjes.

Ata shtuan, se për shkak të natyrës së ngjarjes do të  do të duhet kohë që të të informoheshin të afërmit./Opinion.al

 

Pas