Sociale

Bie në kontakt me rrymën, humb jetën 12-vjeçari shqiptar në Zakynthos


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:30 - 22/08/21 |
Opi Nion

Një tragjedi e rëndë ndodhi të shtunën në mbrëmje në Zakynthos ku një djalë 12-vjeçar vdiq nga një kontakt me rrymën elektrike.

Sipas imerazante.gr, fëmija po luante me shokët pranë shtëpisë së tij, kur shkoi të fshihej pas ambienteve të kondicionimit të një hoteli.

Fatkeqësisht, njëri prej tyre kishte një fije të zhveshur  dhe kur fëmija e preku rezultoi vdekjeprurëse.

Fëmija, me origjinë nga Shqipëria, u transferua në Spitalin e Përgjithshëm të Zakynthos, pa puls dhe pavarësisht përpjekjeve të mjekëve, nuk u arrit të kthehej në jetë.  Sipas informacioneve, policia mbërriti në vendin e tragjedisë dhe shoqëroi pronarin e hotelit./Opinion.al

Pas