-Jetë dhe Stil

Beteja e nuseve, 58 orë në dyqan si manekinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:29 - 09/09/15 |
root

Dy nuse në Britani kanë qëndruar për më shumë se 48 orë si manekina në vitrinën dyqanit, me fustanin e nusërisë të veshur. Kate Holder 27 vjeç dhe Tara Attis 32, ishin konkurente me njëra-tjetrën dhe më “kokëforta” nga të dyja rezultoi Kate, e cila qëndroi 58 orë e veshur si nuse në vitrinën e dyqanit. por për këtë sakrificë ajo fitoi 5000 mijë paund. Vajzat qëndruan pa lëvizur në vitrina dhe i vetmi pushim që bënin, ishte pas çdo 4 orësh kur iu duhej të shkonin në tualet, ddërsa natën kanë qëndruar zgjuar dhe pa lëvizur. Kjo po që është një super sakrificë, por edhe shuma e vënë në dispozicion nga dyqani nuk ka qenë aspak e keqe.

Kate (left) and Tara with bridal shop owner Emily Benny

Kate Holder fituesja

Kate in the window of the bridal shop

Tara Attis

Tara in the window of the bridal shop

Tara (left) and Kate in the window of the bridal shop

 

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas