Aktualitet

Berisha tregon kandidatin që kërkon Rama për kreun e SPAK: Po asgjëson këtë institucionBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:43 - 16/12/22 |
Opi Nion

Në konferencën e përjavshme për mediat, Kreu i PD, Sali Berisha ka deklaruar se prokurori Edvin Kondili është kandidati që kërkon kryeministri Rama për të drejtuar SPAK.

Sipas Berishës, Rama kërkon të asgjësojë SPAK.

“Bota e krimit darkon dhe drekon me eksponentë të krimit të organizuar që është në parlament.  Ky është asgjësimi si kurrë më parë i sistemit të drejtësisë. Kurrë ndonjëherë nuk ka ndodhur. Urdhëroni tani, ish-drejtori i SHISH që e ka emëruar vetë, ia mbyll derën si bandit. Urdhëro shteti i tij. Tani do organin e akuzës, o Kondili o nuk ka, thotë. Duke diskredituar totalisht këtë institucion, duke e asgjësuar këtë institucion”-tha Berisha.

Pas