Kryesore

Berisha tha se iu kishte marrë kartat anëtarëve/Basha: Nuk di ku kam kartën time


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:25 - 13/12/21 |
Opi Nion

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është në një dalje për mediat, ku ka folur për atë çfarë ndodhi sot në selinë blu.

Basha vijoji të sulmoi ish-kryeministrin Sali Berisha, duke thënë se kjo që ai po bën me PD është një “dhuratë” për Edi Ramën.

Gazetarët e kanë pyetur kreun e PD edhe rreth akuzës që Berisha bëri pak orë më parë, ku tha se Lulzim Basha i kishte marrë kartat anëtarëve.

Do isha përgjigjur duke qeshur. Unë i kam marrë kartat anëtarëve dhe nuk i kam dhënë kartat?

Kryetari i partisë nuk merret me kartat, meqë ra fjala, duhet të kujtohem ku kam kartën time. Do e kem në sirtarin e parë të zyrës ose në shtëpi. Çdo anëtar i PD mjafton të ketë një kartë ID dhe identifikohet. Unë kam votuar me pasaportë.

PD nuk mund të pajisë me kartë anëtarët e partive të tjera, apo kriminelët, apo Aqif Rakipin. Ne nuk do t’i japin kartë Aqif Rakipit dhe Suel Çelës”-tha Basha./Opinion.al

Pas