Aktualitet

Berisha publikoi foton e vitit 2013, Veliaj reagon ashpër: Pis burrëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:39 - 20/11/22 |
Opi Nion

Një foto e publikuar në Facebook nga kreu i PD Berisha është bërë  shkak i një reagimi të ashpër nga ana e Kryebashkiakut Veliaj.

Në foton ku tregohej parkimi i dikurshëm pranë ETC i përmbytur, Berisha shkruante: Tirana e përmbytur, lal betoni është fshehur.

Lidhur me këtë postim të kryedemokratit ka reaguar kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i cili përmes një postimi në “Twitter”, thotë se Berisha kërkon që çdo fatkeqësi ta përdorë në mënyrë banale.

Sipas Veliajt, seniliteti dhe ligesia e Berishës, jane fatkeqesia e nje force që ka degraduar bashkë me të në pusetat e Tiranës.

“Foto 1 e Tiranes se Saliut 2013, parkingu i ETC Foto 2 e Tiranes sot, i njejti vend Downtown One! Por seniliteti dhe ligesia e tij – qe çdo fatkeqesi kerkon ta perdore banalisht – jane fatkeqesia e nje force qe ka degraduar bashke me te ne pusetat e Tiranes. Pis burrë ”, shkruan Veliaj./Opinion.al

 

Pas