Kryesore

Berisha: Po të kishte një emër të dytë, Grida Duma do quhej Nora e KelmenditBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:10 - 15/10/22 |
Opi Nion

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha e ka krahasuar deputeten Grida Duma me Norën e Kelmendit, ndërsa ju referua përgjigjes që ajo i dha në parlament kryeministrit Rama.

Gjatë një interviste në Ora News, kur ju kërkua të jepte një përcaktim me një fjalë për deputeten Duma, Berisha u shpreh: “Po të kishte një emër të dytë do të quhej Nora e Kelemendit me përgjigjen epike që i dha Ramës në parlament, kur ai përdori një gjuhë që kurrë nuk duhej ta përdorte.  Grida i dha prëgjigjen e merituar, pavarësisht se të këkrosh burrërinë tek ai që nuk e ka, por besoj se ajo i dha përgjigjen e merituar.

Grida i tha pak a shumë se traktin tretës e ke në tru dhe ai sa herë del atje të gjithë shqiptarët e shohin me këtë anomali anatomike”./Opinion.al

Pas