Kryesore

Berisha për dënimin e Bojken Lakos: Nuk i thuri këngë Skëndervuçit të Spiropalit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:53 - 08/04/22 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar edhe për vendimit e Gjykatës së Tiranës për të dënuar këngëtarin Bojken Lako për ndërtim pa leje.

Çështja e tretë që desha të sjellë, është dënimi me 3 vjet burg i këngëtarit të mirënjohur shqiptar, Bojken Lako. Një akt i pashembullt, i paprecedente, një urrejtje e neveritshme e sëmurë e Edi Ramës, ndaj një njeriu, një këngëtari të mirënjohur, i cili nuk pranoi ndonjëherë t’i thur këngë “mbretit” të Milva Konomit, “Skëndervuçit” të Spiropalit, “Zuesit” të Bilalit. Një artist i shquar dhe me kontribut, gjetën që ta dënojnë 3 vite burg se ka hapur një dritare pa leje, në një kohë kur ndërtohen kate mbi kate dhe me gjoba dhe pa leje”,-tha Berisha.

Pas