Kryesore

Berisha: Pas 11 dhjetorit do të caktojmë datën e protestës së madheBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:10 - 03/12/21 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha tha se pas Kuvendit Kombëtar të PD më 11 dhjetor, do të shpallet data e protestës së madhe kombëtare.

Sipas Berishës, kreu i PD, Lulzim Basha shkatërroi partinë dhe se protesta do e çojë partinë në fitore.

“Në datën 11 demokratët do të jenë në këmbë më të fuqishëm se kurrë. Do të përcaktojmë pas saj ditën e madhe të protestës kombëtare në të cilën do të shpallim kërkesat tona deri në fitoren e plotë. Në 11 dhjetor ne së bashku do të votojmë një statut në të cilën kemi qëllimin madhor rikthimin e lirisë së munguar, votën e lirë, poshtetin tuaj në PD. Lulzim Basha shkatërroi strukturat e kësaj partie”,-tha Berisha./ Opinion.al

Pas