Kronikë

Mashtrim dhe shpërdorim detyre, SHÇBA arreston komisarin e “Fast Albania”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:17 - 03/12/21 |
Opi Nion

Është vënë në pranga një efektiv i Njësisë FAST Albania në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit .

Efektivi 46 vjeçar  është arrestuar për Shpërdorim Detyre”, “Kallëzim i rremë” dhe “Mashtrim”.

“Në kuadër të këtij procedimi penal, Drejtoria Rajonale e SHÇBA Elbasan ka arrestuar më parë në kuadër të ekzekutimit të vendimeve të Gjykatës edhe punonjësin e policisë Inspektor S.F., pjesë e strukturës operacionale të “Fast Albania” dhe shtetasin K.H., person me precedent penalë dhe kriminalë në fushën e trafikimit të narkotikëve.”/ Opinion.al

Pas