Politikë

Berisha “non grata” nga SHBA, Shehaj: Lideri historik i PD ka…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:40 - 24/05/21 |
Opi Nion

Në një konferencë për mediat, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Agron Shehaj ka folur lidhur me vendimin e DASH për të shpallur “non grata” ish-kryeminsitrin Sali Berisha.

Shehaj vlerësoi kontributin e Berishës në PD, teksa shtoi se nuk do të jepte komente personale mbi vendimet e DASH.

“Lideri historik i Partisë Demokratike ka një kontribut të jashtëzakonshëm. Sa i përket shpalljes së Z. Berisha person non grata, personalisht nuk dua të jap asnjë koment”, thekson ai.

Më tej, kandidati për kreun e PD tha se nëse do të jetë kryetar i Partisë Demokratike nuk do të ketë asnjë mundësi bashkëqeverisje me Edi Ramën.

“Nëse unë do të jem kryetar i Partisë Demokratike nuk do të ketë asnjë mundësi bashkëqeverisje. Unë mendoj që përballë Edi Ramës duhet një lider dhe një njeri krejt ndryshe nga Edi Rama ku njerëzit të mendojnë se je i pa korruptuar”- shtoi Shehaj./Opinion.al

Pas