Aktualitet

Berisha në familjen Avdia: U vra nga një njeri i qeverisë, imitoi ministrin skafist Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:37 - 04/08/22 |
Opi Nion

Kreu i PD Sali Berisha ka hedhur akuza të forta ndaj qeverisë dhe eksponentëve shtetërorë, lidhur me ngjarjen e rëndë të Himarës.

Berisha pati sot një vizitë ngushëllimi në familjen Avdia, ndërsa tha se akti u krye nga një njeri i qeverisë.

“Erdha për të shprehur ngushëllimet më të thella për familjen e Joandës që humbi jetën në një krim horror, ngjarje që ka tronditur thellë çdo shqiptar, si ngjarje si krim i shëmtuar.

Duhet të ishte vetëm një individ si ai që e kreu se kurrë nuk mund të ndodhte një akt i tillë. Një akt i tillë ëhstë jashtë përfytyrimit po të kryhej nga një qytetar i thjeshtë, por në fakt ky akt u krye nga një njeri i qeverisë, me një mjet monstruoz krimi, siç ishte skafi me 600 kuaj fuqi motor.  Ky akt u krye në distancën më të afërt me rërën, 3-4 metër, në prani të qindra fëmijëve të tjerë që loznin aty.

Në këtë aspekt, komisari nuk është tjetër veçse xhelat. Krimi është një dëshmi e një shteti të mbushur me të tillë.  Ky xhelat skafist nuk bëri tjetër veçse imitioi ministrin e tij me sakf. Rama flet në mënyrën më të përçartë vampire mediatik dhe politik. Nuk ka njeri që nuk tornditej deri në palcë përpara këtij krimi, por po të hyjmë në fushën e vampirëve, vampir është xhelati që e bloi fëmijën aty. Bashkë me të atin ishte ajo.

Kryeministri në vend të shkarkojë me urgjencë ministrin e familjes Çuçi u vërsulet gazetarëve dhe politikanëve dhe i krahason me vampirë politikë”, tha Berisha i cili e konsideroi të papërgjegjshëm qëndrimin e Ramës./Opinion.al

Pas