Aktualitet

Berisha: Nano iku pasi ra në dijeni të aferave të Olsit dhe ÇuçitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:57 - 01/09/22 |
Opi Nion

Kreu i PD-së, Sali Berisha ka folur në mbledhjen e kryesisë për shkarkimin e Gledis Nanos nga detyra e drejtorit të policisë së shtetit.

Berisha thotë se Nano u largua pasi ra në dijeni të aferave të Olsit dhe Çuçit.

“E vërteta është se ai pati fatin të bjerë në korrent dhe korrenti ishte afera e call-centerave.

Skema ishte në Tiranë, vjedhja bëhej në Gjermani. Autoritetet gjermane iu drejtuan këtij. Iku Nano sepse 2.2 ton drogë në Itali nuk shkuan nga skafet, shkuan nga velat e klubit të Çuçit. Atë kam pasion unë, tha ai. Dolën velat transportuesit kryesore të drogës. Nuk ishte se po luftonte krimin ai, por pati naivitetin që të mos i mbulonte këto. Kush iku me të? Iku edhe drejtorja e agjencisë kundër larjes së parave. Nuk e njihja atë, sigurisht që ishte një emër formal në atë detyrë. Iku që agjencia të shndërrohet në agjencinë e larjes së parave të krimit,” tha Berisha.

Pas