Kryesore

Berisha: Në fletushkën e Alibeajt, Luli u kthye në një ‘plaçkë tregu’


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:19 - 22/03/22 |
Opi Nion

Një ditë pas dorëheqjes së Lulzim Bashës, Sali Berisha ka mbajtur një takim me anëtarët e Komisionit të Rithemelimit.

Në një deklaratë për mediat Berisha thotë se Partia Demokratike do të bashkohet dhe po punohet intensivisht për këtë qëllim.

Berisha ka komentuar edhe kushtin që vuri grupi parlamentar i PD-së ku i kërkuan atij të bëjë një hap pas. Ish-kryeministri tha se ajo letër e kishte kthyer Bashën në ‘plaçkë tregu’.

“Duke thënë këtë nuk është se disa qëndrime absurd të Lulzim Bashës nuk krijuan anomali në grupin parlamentar, gjëja më immediate është që të normalizojmë jetën e grupit parlamentar. Kam dijeni se po punohet me intensitet dhe kjo gjë do të realizohet. Përsa i përket fletushkës që lexoi Alibeaj, mund të them vetëm kaq, në atë fletushkë, Bashën e shndërroi në një plaçkë tregu”, tha Berisha.

Pyetjes se nëse ka ardhur koha që të kthehen në selinë blu, Berisha iu përgjigj se po shqyrtojnë të gjitha veprimet që do të merren në vijim.

“Selia është e PD-së, s’ka asnjë mëdyshje, jemi në proces e sipër të të gjitha vendimeve që do të merren, PD-ja do të bashkohet, do të shndërrohet në një forcë politike që Shqipëria s’e ka pasur ndonjëherë”, u shpreh Berisha. 

Pas