Aktualitet

Berisha kryetar i PD me 40820 vota, nga 43680 anëtarë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:50 - 22/05/22 |
Opi Nion

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale pranë Partisë Demokratike në një konferencë për media njoftoi se Sali Berisha është fitues I zgjedhjeve të mbajtura këtë të dielë.

Në total kanë votuar për kryetarin e PD 43mijë e 680 anëtarë të PD.

40 mijë e 820 kanë votuar për zotin Berisha, ose 93.45%

2532 ose 5.8% kane votuar per Ibsen Elezi.

Komisioni shpalli zotin Berisha fitues të garës dhe kryetar të PD.

Pas