Kryesore

Berisha iu premton rrugë dhe lehtësime në doganë tropojanëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:59 - 01/12/21 |
Opi Nion

Ish-kryeministri, Sali Berisha, në këtë “Foltore”, në Tropojë, ka dëgjuar edhe hallet e banorëve të zonës. Një qytetarë, i ka kërkuar Berishës ndërtimin e një segmenti rrugorë dhe lehtësira në doganën me Kosovën.

Berisha iu premtoi qytetarëve tropojanë se do të ta ndërtoi rrugën dhe për lehtësia në doganë.

Dogana në kufi me Kosovën, të largohet për qytetin e Kukësit, për Hasin, Tropojën, për Nikaj Mërturin, po ju duhet dhe do të qarkulloni pa doganë, këtë nuk e bën një njeri shpirt kazmë si Rama se po të kuptoj burimet e të ardhurave në këto zona, nuk do e bënte. Në Kukës hoqi nga ndihma ekonomike20 mijë familje, së dytë rruga e Alpeve, po s’e bëri PD nuk e bën kush atë rrugë, ndaj dhe do të bëhet. Ne kemi projektin është 27 km rrugë, projekti është shumë i mirë, do flitet dhe me Kosovën që të përmbushë autostradën e Dukagjinit dhe Alpet i sjellë në sferën e turizmit“,-tha Berisha.

Pas