Politikë

Berisha fton Ramën në debat publik: Të marr dhe Bashën po të dojë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:25 - 28/12/21 |
Opi Nion

Sali  Berisha ka ftuar kryeministrin Edi Rama në një debat publik. Gjatë një interviste, Berisha tha me ironi se nëse do të mbahej debati publik, Rama të merrte për ndihmë edhe kryedemokratin Lulzim Basha.

Berisha u shpreh i bindur se e mposht Ramën në debat duke argumentuar se ai ka një “ngadalësi në mendime”.

“Ramën e ftoj në debat, të marrë edhe Lul Bashën po të dojë. Thotë ai ky është 77 vjeç, le të vijë dhe të bëjmë një debat i cili do të vlerësohet në çdo aspekt. Ai nuk guxon të përballet me mua. Debatin unë e bëj për qytetarët. Ai është viskoz si një 90-vjeçar. Viskoziteti i tij është i frikshëm. Proceset e tij trunore kanë një ngadalësi në momente të caktuara janë aq të mëdha, a e ka nga droga, apo ndonjë gjë tjetër. Ai në shumë drejtime nuk është psikologjikisht i përshtatshëm për atë detyrë”, u shpreh Berisha./ Opinion.al

Pas