Kryesore

Berisha: Unë jam njeriu i çudirave, s’do më shpallnin “non grata” nëse…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:40 - 28/12/21 |
Opi Nion

Sali Berisha deklaron se nëse PD do të kishte fituar zgjedhjet më 25 prill, ai nuk do të ishte shpallur “non grata” nga SHBA.

 “Nëse PD do të kishte fituar zgjedhjet ajo masë nuk do të ishte marrë. Vendimi u diktua nga lobimi i Ramës dhe Sorosit, kryesorë” -tha Berisha.

Ish-kryeministri tha në “Syri Tv” se është gati ta çoj PD drejt fitoreve, teksa e cilëson veten si njeriu ne çudirave.

“Një Sali Berishë i tretë do të ketë mirësitë e të parit dhe të dytit në një nivel shumë të avancuar. Nëse duan shqiptarët. Kjo nuk është ambicie pushteti, është një thirrje. Jam njeriu që bën çudira. Besoj në një kabinet të aftë për të zbatuar një axhendë ambicioze” –deklaroi Berisha/Opinion.al

Pas