Aktualitet

Dita nis me shi, njihuni me parashikimin e motit për sot në vendin tonë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 07:52 - 29/12/21 |
Opi Nion

Vijon ndikimi i motit të vranët edhe gjatë ditës së mërkurë shoqëruar herë pas herë me reshje shiu, edhe pse nuk do ketë sasi të konsiderueshme të reshjeve.

Mbetet po ashtu edhe pjesa e dytë e ditës në ndikimin e vranësirave dhe reshjeve të pakta shiut. Kushtet atmosferike të paqëndrueshme mbeten deri pas mesnatës kur moti përmirësohet gradualisht.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit ulen lehtë në vlerat minimale  dhe maksimale duke bërë që mëngjesi të shënojë 2°C ndërsa mesdita deri në 18°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare  me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Verior-Verilindor duke sjell në brigjet detare dallgëzim 2-3 ballë.

Pas