Kryesore

Berisha flet për Bashën: S’ka përjashtime, ai është anëtar i PD 


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:13 - 30/04/22 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha ka thënë edhe për të ish-kryetari e PD, Lulzim Basha gjatë prononcimit të tij për gazetarët. 

Berisha tha se Basha është anëtari i grupit parlamentar dhe anëtar i PD dhe është i ftuar që të bashkohet me shumicën. 

Në Partinë Demokratike të rithemeluar nuk ka përjashtim, tha ai kur u pyet për Lulzim Bashën.   

“Nuk ka përjashtim, por realitetet janë realitetet. Nëse u bë një vështrim retro u bë si një apel për t’u bashkuar sa më shpejt. Ai është anëtar i grupit parlamentar dhe anëtar i PD. As edhe një penalizim për deputetët që nuk ishin sot. Kuvendi sot ishte i hapur është në zgjedhjen e tyre vendimet. U bënë përpjekjet nga më të jashtëzakonshmet për ndalimin, por trendi ecën drejt fitores”,-tha Berisha./Opinion.al 

Pas