Aktualitet

Berisha: Erion Veliaj, i vetmi politikan shqiptar me lidhje iranianeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:32 - 28/10/22 |
Opi Nion

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha në konferencën e përjavshme me gazetarët akuzoi kryebashkiakun Erion Veliaj se është politikani i vetëm shqiptar me lidhje iraniane.

Kryedemokrati u shpreh se Veliaj ka udhëtuar në Teheran që në kohën kur Berisha ka qenë kryeministër, ndërsa shtoi se nuk di t’i shpjegojë nëse këto udhëtime kanë qenë biznesi apo për qëllime të tjera.

“Politikani i vetëm në Shqipëri me lidhje iraniane, është Erion Veliaj. Udhëtimet e Erion Veliajt në Teheran, gjatë periudhës që unë kam qenë kryeministër, kanë qenë frekuente dhe reale, sipas agjencive të vendeve partnere. Cila ishte lidhja e Erion Veliajt me Teheranin, nuk kam arritur ta zbuloj. Di që udhëtim ka bërë edhe Edi Rama. Në atë rast, sipas disa informacioneve jo të plota, ka qenë një mbledhje e Internacionales Socialiste. Se çfarë dimensioni kanë lidhjet e Erion veliajt dhe a janë lidhje  biznesim, apo lidhje të tjera, këto nuk i di. Di që bëntë udhëtime frekuente në Teheran”, tha Berisha./Opinion.al

Pas