-U tha në Opinion

Berisha: Daçiç ka kërkuar që shqiptarët e Preshevës të shkojnë me Kosovën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:45 - 13/09/18 |
b.f

Ish kryeministri Sali Berisha, ka deklaruar në emisionin ‘Opinion’ se ministri serb Ivica Daçiç, ka kërkuar që shqiptarët e Preshëvës të  shkojnë me Kosovën.

Berisha u shpreh se pas dhunës në Preshevë në janar të vitit 2013 Ivica Daçiç u ka thënë shqiptareve të Preshëves se polica ka bërë gjënë e duhur pasi ata nuk shkuan me Kosovën.

“Në konfliktin që ndodhi shkoi u fut Policia, i rrahu i zhdëpi policia, ja u hodhi librat e fëmijëve dhe i shqelmoj si nazistë dhe unë reagova për ashpërsinë më të madhe. Shkoi Ivica Daçiç dhe u tha mirë ja u nbëri Policia ju se nuk po shkoni me Kosovës”, u shpreh Berisha./Opinion.al

 

Pas