Kryesore

‘Lufta’ për audiencë; Berisha thyen Ramën!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:06 - 13/09/18 |
b.f

Kjo e enjte ka përballur pas shumë kohësh në ekrane të ndryshme kryeministrin Edi Rama dhe ish-kryeministrin Sali Berisha.

Përveç se një betejë politike ishte edhe një betejë mediatike për audiencë. Ish-kryeministri Berisha ishte në emisionin ‘Opinion’ në TV Klan dhe kryeministri Rama në Top Channel.

Nga të dhënat në rrjetet sociale, shihet se Berisha ka kryesuar këtë betejë me 7400 ndjekës live në Facebook dhe Rama më pak se gjysmën e audiencës së tij 2900 ndjekës live./Opinion.al

Pas