-U tha në Opinion

‘Erdogan bëri synet politik Edi Ramën’, deklarata e fortë e Berishës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:53 - 13/09/18 |
b.f

Ish-kryeministri shqiptar, Sali Berisha, të enjten, deklaroi se presidenti turk Recep Tayyip Erdoğan është një njeri që ka ndikm në Shqipëri për shkak të lidhjeve të ngushta me kryeministrin Edi Rama.

Berisha deklaroi në studion e emisionit “Opinion” se fuqia apo ndikimi i presidentit turk në Shqipëri, buron pasi Erdogan ka bërë synet politik Edi Ramën.

Mirëpo, nga ana tjetër, një nga gazetarët e pranishëm në panel, Lorenc Vangjeli e ndërpreu ish-kryeministrin; duke i thënë se ‘para se të flasësh për Ramën se e kanë bërë synet, po të them se ai Byrazeri, Erdogani, i ka bërë tre kryeministra shqiptarë synet’. 

Fatos Nanon në oborrin e Telekomit dhe ty, Sali Berishën tek tunelet e Enka-s”,-u shpreh Vangjeli.

Pas