Kryesore

Berisha betohet mbi flamur: Jemi të vendosur të bëjmë çdo gjë për votën e lirëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:11 - 07/07/22 |
Opi Nion

Kreu i PD, Sali Berisha gjatë fjalës së tij në protestën që po zhvillohet në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, u betua mbi flamurin dhe protestuesve se do të garantojë votën e lirë për qytetarët.

Ai u shpreh se kreu i qeverisë Edi Rama erdhi në pushtet duke rrëmbyer votat duke shqelmuar idealet dhe sakrificën e shqiptarëve.

Betohem para flamurit të kombit se votën e vjedhur kurrë nuk e njohim. Mos luaj me votën se jemi të vendosur të bëjmë çdo sakrificë që djemtë dhe vajzat e Shqipërisë të votojnë të lirë. Ti pushtetin e vendose duke u rrëmbyer votën shqiptarëve. Harrove se me këto akte ke shkelmuar idealet e shqiptarëve. Ke shqelmuar sakrificën e shqiptarëve që ranë kundër diktaturës komuniste. Ke shkelmuar ëndrrën e rinisë studentore të viteve 90 që dolën në rrugë ballë për ballë. Edi Rama ti këto kohë dhe këto vite je treguar armik i fjalës së lirë. Je treguar armik i egër i fjalës së lirë. Ke përdorur metodat e frikës dhe terrorit për të zhytur shqiptarë të heshtje. Ke përdorur tendera për të blerë media. I je vërsulur gazetarëve vetëm se ata bëjnë detyrën e tyre. Fjala e lirë do të jetë motoja dhe beteja jonë. Ata që guxojnë të prekin fjalën do të mjerojnë”,-tha Berisha./Opinion.al

Pas