Aktualitet

Berisha: 2500 policë kanë dorëzuar dorëheqjen, Çuçi fsheh realitetinBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:20 - 28/10/22 |
Opi Nion

Kreu i PD, Sali Berisha ka dalë në konferencën e përjavshme për mediat, ku ka deklaruar se siguria në vend është në shkallën më të ulët.

Gjatë fjalës së tij, Berisha tha se 2500 policë kanë dhënë dorëheqjen. Sipas kreut të PD edhe gjysma e ushtarakëve profesionistë kanë dhënë dorëheqjen por, thekson ai ata po mbahen në detyrë me detyrim për shkak të kontratës që kanë firmosur.

Ndërkaq, Berisha akuzon Çuçin se është duke fshehur realitetin.

“Mijëra policë e ushtarakë kanë paraqitur dorëheqjen. 2500 policë kanë dorëzuar dorëheqjen dhe Çuçi i familjes fsheh realitetin. Gjysma e ushtarëve profesionistë kanë dorëzuar dorëheqjen dhe po mbahen me detyrim për shkak të kontratës që kanë firmosur. Gjendja është alaemante. Siguria në këtë vend është në shkallën më të ulët. Uria, dhuna, skamja po detyrojnë shqiptarët të braktisin masivisht vendin e tyre.”-tha Berisha./Opinion.al

Pas