Aktualitet

Berat, nëna humb drejtimin e mjetit dhe bie në lumë, vdes bashkë me djalin 6 vjeçBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:51 - 27/06/22 |
Opi Nion

Një grua dhe fëmija e saj rreth 6 vjeç ndërruan jetë si pasojë e një aksidenti tragjik të ndodhur këtë të hënë në Berat. Policia bën me dije se duke drejtuar mjetin tip “Benz” gruaja ka humbur kontrollin dhe ka rënë në lumë. Si pasojë ndërruan jetë shtetasja K. Xh. dhe fëmija i saj.

Ngjarja  ndodhi rreth orës 14:00, në rrugën urbane “Antipatrea”, pranë vendit të quajtur “Ura e re”.

“Rreth orës 14:00, në rrugën urbane “Antipatrea”, pranë vendit të quajtur “Ura e re”, shtetasja K. Xh., duke drejtuar mjetin tip “Benz” ka humbur kontrollin dhe ka rënë në lumë. Për pasojë kanë humbur jetën drejtuesja e mjetit dhe fëmija i saj rreth 6 vjeç.”

Grupi hetimor në vendngjarje po kryen veprimet për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Pas