Te Fundit

Beqaj: Kam fituar më shumë në kohën e Berishës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:59 - 14/10/15 |
b.f

TIRANË- Ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj i është përgjigjur sot akuzave të opozitës se kompania e tij ka marrë 28 tendera me prokurim të drejpërdrejtë vetëm këtë vit. Ministri Beqaj i cili në fillim bëri një panoramë të arritje në shëndetësisë tha se PD-ja po e sulmon për shkak se u ka prishur lidhjet kompanive të PD-së që merrnin tenderat në spitale. Sakaq ai bëri edhe një sqarim për kompaninë Intech+.

“Është e vërtetë që unë kam qenë themelues, bashkëaksioner dhe i përfshirë në aktivitetin e kompanisë Intech+ nga 2001 deri në shtator 2013. Por, është po aq e vërtetë se ditën që u betova si ministër, unë kisha hequr dorë nga aksionet e mia në këtë kompani. Edhe diçka: Si çdo sipërmarrje, edhe kompania ku unë bëja pjesë deri përpara se sa të kaloja në shërbim të publikut, ka patur vite të mira, apo vite jo të mira. Mund t’ju them me siguri se kompania në fjalë që sot akuzohet se paska fituar shumë për shkakun tim, ka patur vite edhe më të mira, madje, në kohën që ka qeverisur Partia Demokratike”.

Beqaj që thotë se ka hequr dorë nga kjo kompani, por në fakt disponon bilancet e saj dhe i vë edhe në dispozicion të publikut për të treguar se si u katandis pas ardhjes në pushtet të socialistëve.

 

 

200548,563,150
200669,600,038
2007147,716,074
2008223,848,004
2009159,970,141
201061,909,969
2011269,229,890
2012130,608,660
201363,326,678
2014206,814,247
9M 2015160,260,539

xhiro e kompanise Intech+

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas