Kryesore

Bënë testin e koronavirusit, dalin përgjigjet për futbollistët e Tiranës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:19 - 06/06/20 |
el ida

Futbollistët e Tiranës kanë rezultuar negativë pas kryerjes së analizave për Covid-19.

Skuadra u detyrua të kryejë testin pas ndeshjes së mesjavës në Ballsh ndaj Bylisit.

Ministria e Shëndetësisë i dorëzoi një shkresë zyrtare klubit bardheblu, ku e njofton se i gjithë ekipi duhet t’i nënshtrohet testit të tamponit. Kjo, pasi futbollistët dhe stafi ishin të ekspozuar ndaj Covid-19 gjatë ndeshjes në Ballsh, prej rastit të futbollistit Qardaku.

Analizat u kryen të shtunën, vetëm pak orë përpara ndeshjes në Gjirokastër me Luftëtarin./Opinion.al

Pas