Bota

Belgjika ndalon udhëtimet drejt Parisit dhe disa rajoneve në Francë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:51 - 27/08/20 |
el ida

Belgjika ka ndaluar udhëtimet drejt Parisit për shkak të numrave të lartë të koronavirusit.

Sipas njoftimit të Ministrisë së Jashtme belge do të ndalohet udhëtimi edhe drejt disa rajoneve në Francë si Seine-Saint-Denis, Val-de-Marne, Sarthe, Hérault, Alpes-Maritimes, Bouches-du-Rhône and French Guiana.

Ky vendim erdhi pasi Franca ka patur një numër të lartë infeksionesh gjatë javëve të fundit. Gjithashtu dhe në Belgjikë ka patur një rritje shqetësuese të numrave të të infektuarve me koronavirus./Opinion.al

Pas