Bota

Bejrut/25 viktima dhe 2200 të plagosur, vritet edhe lideri i partisë  


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:17 - 04/08/20 |
Opi Nion

Nazar Najarian, Sekretari i Pëgjithshëm i partisë “Kataeb” në Liban ka humbur jetën nga shpërthimi i së martës, sikurse bëjnë me dije media shtetërore libaneze NNA news.

Najarian ndodhej në zyrën e tij kur ndodhi shpërthimi dhe humbi jetën pasi ishte plagosur rëndë. Të paktën 25 persona janë humbur jetën dhe 2,200 të tjerë janë plagosur nga ky shpërthim, sipas Ministrit të Shëndetësisë Hamad Hassan. Ende mbeten të panjohura shkaqet e shpërthimit./Opinion.al

Pas