Aktualitet

Begaj homazhe te Varrezat e Dëshmorëve, të pranishëm edhe Nikolla e VeliajBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:47 - 29/11/22 |
Opi Nion

Me rastin e Ditës së Çlirimit, Presidenti i Republikës, Bajram Begaj ka zhvilluar mëngjesin e kësaj të marte homazhe për të nderuar kujtimin e Dëshmorëve të Atdheut.

Begaj nderoi të gjithë heronjtë e Shqipërisë, që dhanë jetën e tyre për të mbrojtur vendin nga pushtuesit nazifashistë dhe shprehu mirënjohjen më të madhe përpara kujtimit të tyre.

Në ceremoni ishin të pranishëm kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla si dhe kreu i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj, si dhe perfekti i Tiranës Afrim Qendro.

 

 

 

Pas